GÜMRÜKLEME

* Alışverişinizin tutarı 1 (bir) takvim ayı içerisinde 300 Doları ($) geçmezse, herhangi bir gümrük vergisine tabi olmamaktasınız. Gümrük idaresi tarafından siparişinizin ticari amaçlı olduğunun bildirilmesi durumunda veya 300 Doları ($)’ı aşması halinde gümrük mevzuatına uygun olarak ek ücrete tabi tutulacaktır. Gümrük vergisinin %36 olduğunu dikkate alınız. Aylık alışveriş limitinizin hesaplamasını yaparken alışveriş ve teslimat tutarlarınızın ayrı ayrı hesaplamaya tabi tutulduğunu dikkate almanız ricasıyla.

- 1 (bir) takvim ayı içerisinde siparişlerin toplam değeri 300 doları aştığında,

- Sipariş ettiğiniz ürünün ticari amaçla olduğu gümrük idaresi tarafından belirlenirse,

- Siparişinizde ithalatı ülkeye yasak olan ürün/ürünler var ise siparişiniz gümrük idaresi tarafından durdurula bilinir.

* Aylık sipariş tutarınız 300 Dolar ($) limitinizi aşmadığınız süre boyunca istediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizde aynı üründen birden fazla adet olması durumunda gümrük idaresi ticari amaçla olup olmadığını incelemek için ürünü gümrükte tutabilir. Siparişinizin ticari amaçlı olduğuna karar verilirse siparişiniz gümrük vergisine tabi tutulacaktır.

* Gümrük idaresi tarafından yapılan inceleme sonucunda el konulan siparişleriniz sadece siparişi veren kişi tarafından teslim alınabilmektedir. Siparişinizi gümrükten teslim alabilmek için taşıma evrakları gerekmektedir. Taşıma evrağınıza ulaşmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçip, e-posta aracılığıyla alabilirsiniz. Belgelerinizle beraber Hava Taşımacılığı Baş Gümrük İdaresiyle görüşüp sipariş/siparişlerinizle ilgili detaylı bilgi alabilir, resmileştirmek için başvuruda bulunabilir ve ardından Bakü Kargo terminalinde depolama masraflarını ödedikten sonra teslim alabilirsiniz.

* Aylık alışveriş limitiniz (300 Dolar ($) siparişi vermiş olduğunuz tarihe göre değil, siparişinizin gümrük kayıt tarihine göre hesaplanmaktadır. Siparişiniz “Yolda/Taşımada” durumuna alındığında gümrük sistemine eklenmektedir.

* Gümrük sistemine eklenen siparişler için Brendfoni.com.tr tarafından otomatik olarak beyanname oluşturulmaktadır. Beyannamenizin otomatik olarak oluşturulabilmesi için sitemize üyelik oluştururken “Kimlik Bilgileri(Kimlik Numarası, Fin kodu)” doğru girilmelidir.